F.C. Duńczyk założony
PDF Drukuj Email

      Wielu z nas gdy nadchodzi weekend zastanawia się jak zagospodarowac ten czas, gdzie i z kim  pójść? Jak już jest z kim, to pozostaje nadal problem gdzie? Zagospodarowanie  wolnego czasu jest  problemem, szczególnie teraz gdy wielu z nas jest bez pracy. Może dyskoteka? Może pub? Tutaj jednak natrafiamy  prawie zawsze na szlaban bowiem w duńskich dyskotekach nas chyba, nie bez powodu nie lubią. Pozostaje zatem jakiś sport ale tu też pojawiają się problemy z dostępem do obiektów sportowych hal czy też boisk. Wynajęcie takiego obiektu kosztuje, a ponadto trzeba się jakoś zorganizować. Ktoś musi wziąć na siebie ten organizacyjny i wcale nie łatwy jak się niektórym wydaje obowiązek. Najlepiej jak jest to ktoś kto czuje tak zwanego bluesa, chce się tym zająć i na dodatek wie jak się do tego zabrać.

f.c. duńczyk team

      Takim właśnie bluesmanem okazał się Tomek Polesiński – właściciel firmy „Duńczyk”, który od wielu lat związany jest z Danią wożąc nas swoimi busami i nie obce mu są problemy związane z organizacją wolnego. Sam w młodości przez 11 lat, do momentu kontuzji grał w piłkę nożną, a teraz swoje zamiłowanie do tego sportu postanowił wykorzystać na obczyźnie i zorganizować polską drużynę piłkarską w Kopenhadze. Jest ponadto instruktorem piłki nożnej i może trenować zespoły do wysokości 3 ligi, a to na początek wystarczy. Postanowił na początek sponsorować koszty wynajmu hali, a w przyszłości stroje dla drużyny. Jest już nazwa, wymyślił także jej logo. Rozmawiał wstępnie z kilkoma Polakami prowadzącymi tutaj swoje biznesy i jest dobrej myśli. W rozmowie z nami stwierdził, iż wyłożenie miesięcznie kwoty paru tysięcy nie powinno stanowić dla takich ludzi absolutnie żadnego problemu. Wystarczy na początek paru takich sponsorów. Na razie treningi, a właściwie jak określił je Tomek - castingi odbywają się w Grøndal Center, przy Hvidkildevej 64 w Kopenhadze. Na pierwszym piątkowym ( o następnych poinformujemy na naszych stronach i w kalendarzu imprez ) treningu zjawiło się aż 24 graczy co świadczy o tym, iż pomysł trafił na podatny grunt i rokuje dobrze na przyszłość.

      W niedalekiej przyszłości planowana jest także gra na sztucznej trawie, boisko z trybunami tak aby każdy mógł przyjść z rodziną, znajomymi a przy okazji coś zjeść. Takie spotkania to znakomita okazja do nawiązania nowych znajomości, a może nawet znalezienia pracy. Jak nie pomożemy sobie sami to Duńczycy z pewnością nam nie pomogą. Może nawet uda się stworzyć drużynę, która będzie rywalizowała z duńskimi kolegami w którejś z ich amatorskich lig. Powodzenia!

     W Chicago w największym skupisku Polonii w USA jest 30 polskich drużyn piłkarskich. Tu w Kopenhadze na dobry początek niech będzie ta jedna .

      Wszyscy chętni do gry proszeni są o kontakt telefoniczny +45 40922214 lub mail – duńczyk@duńczyk.com

 

źródło: polonia.dk